Sopalı Dede

Yaşanmış bir hikaye…

Zehra Sokakta arkadaşları ile kartopu oynuyordu. Oyun oynarken çok eğleniyordu. Birden arabadan bir dede indi bu dedenin elinde bir sopa vardı. Bu dede ak sakallı bir dede idi.

Dede, Zehra ve arkadaşlarının üstüne yürümeye başladı.

Zehra ve arkadaşları çok korktu. Hemen saklandılar. Ama aralarından biri saklanmadı. Dedeye kartopu atmaya başladı. Sinirlenen dede o çocuğa kartopu attı.

Kafası acıyan çocuk da kaçmaya başladı. Dede de çocuğu kovalamaya başladı.

Zehra dışında herkes çocuğun yanına gitti. Zehra çok korkuyordu. Zehra’nın arkadaşları Zehra’yı çağırmaya başladı. Zehra geldiğinde dede gitmişti bile.

Sonra Zehra ve arkadaşları Eda’nın bahçesine gitti. Orada kardan adam yapmaya başladılar. Ama hâlâ içlerinde dedenin korkusu vardı. Acaba gelir mi diye hepsi merakla bekliyorlardı.

Ama dede bir daha gelmedi. Çocuklar ve arkadaşları da neşe içerisinde oyun oynamaya devam ettiler.

Yazan :Havva Betül MİROĞLU

Yaş : 8

You may also like

Comments

 1. Merhaba. Burdaki hikayeler gerçekten çok anlamlı. Çocukara ahlaklı ve erdemli olmanın önemini onların anlayacağı bir dilden, güzelce anlatan hikayeler. Ancak Sopalı Dede hikayesinin yazılış ve buraya konuluş amacını anlayamadım. Saçma sapan, gerilim filmi tarzında, gereksiz bi hikaye olmuş. Yani çocuğa verdiği hiçbir mesaj ve ders yok. Lütfen bu hikayeyi acilen kaldırınız.
  Saygılarımla.

  1. Merhaba Arzu Karaşın,
   Öncelikle hikayelerimizi beğenmeniz bizleri çok memnun etti.Bunun için size çok teşekkür ederiz.
   Sopalı Dede hikayesini benim kızım yazdı ve henüz 8 yaşında. Kızımın kendi başından geçen bir olayı hikayeleştirmek istedi.Ben de onu kıramadım. Zaten hikayenin altında da kızımın ismini ve 8 yaşında oldugunu belirttim. Sizde bu şekilde değerlendirip hoş görürseniz seviniriz.
   İlgi ve alakanız için teşekkür eder bizleri takip etmeye devam etmenizi dileriz. Hoşçakalın.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir