Şarkıcı Su Aygırı, Bir zamanlar, büyük ve yalnız bir ağacın yanında bir nehirde bir su aygırı yaşarmış. Bir gün bir kuş gelip ağaca yuva yapmış. Kuşun cıvıltıları ve uçuşu su aygırında öyle bir kıskançlık yaratmış ki aklına kuşun sesinden başka bir şey gelmez olmuş. Her gün su aygırı olarak doğduğu için yas tutmaya başlamış, kuşun suaygırına birçok kez büyük ve iyi bir yüzücü olduğu için çok şanslı olduğunu söylemesine rağmen.

Sonunda su aygırı nehirden çıkıp, bir ağaca tırmanacağına, bir dala tüneyeceğine ve şarkı söylemeye başlayacağına karar vermiş. Ancak, ağaca tırmanmaya çalıştığında, su aygırının kanatları olmadığı, tırmanmak için pençeleri olmadığı ve zıplayamadığı çok açıktı.

Bunu asla başaramayacağını anlayınca öfkeyle tüm ağırlığını ağaç yere düşene kadar ağaca çarptı. Sonra, zaferle devrilen ağacın yapraklarına bastı ve şarkı söylemeye başladı.

Ne yazık ki, su aygırları da şarkı söyleyemez. Ağzından çıkan tek şey korkunç seslerdi ve diğer hayvanlar bunu duyunca, devrilmiş bir ağacın dalı üzerinde duran ve bir kuş gibi şarkı söylemeye çalışan su aygırı ile dalga geçmek için toplandılar.

Bundan o kadar utanmıştı ki, bir su aygırı olduğu için bir daha asla pişmanlık duymamaya karar verdi. Ağacı devirdiği için de kendini kötü hissetti. Bütün gücünü ağacı tekrar yükseltmek, yeniden dikmek ve tamamen iyileşene kadar ona bakmak için kullandı.

KIRIK KELLE KOPARTAN

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir