Renkli Kafa, Bu çok tuhaf bir çocuğun inanılmaz hikayesi. Hep kendine ait olmayanı istedi: arkadaşlarının oyuncaklarını, kuzenlerinin kıyafetlerini, anne babasının kitaplarını… o kadar kıskandı ki, başındaki saçlar bile kıskançlığa yenik düştü.

Bir gün, öyle oldu ki, başının tepesindeki bir saç tamamen yeşile döndü. Diğer kıllar bunu görünce o kadar kıskandılar ki, sonunda onlar da yeşile döndü.
Ertesi gün, saç çizgisine yakın bir saç mavi bir şeyle lekelendi. Bunu görünce, diğer tüm saçlarda maviye döndü. Böylece, günden güne, çocuğun saçları tamamen renk değiştirirdi, saçlarının hissettiği sınırsız kıskançlık tarafından yönlendirilirdi.

Çocuğun rengarenk ve sürekli değişen saçlarını herkes severdi; çocuğun kendisi hariç. Her zaman diğer insanların sahip olduğu şeyi istedi, bu yüzden elbette, tıpkı diğerlerinin sahip olduğu gibi saçlara sahip olmak istedi. Bir gün, bu onu o kadar kızdırdı ki, öfkeyle saçlarını çekti. Oldukça ince bir saç, tüm çekişe dayanamadı ve koptu; yumuşak bir uçuşla yere düştü.

Diğer kıllar bunu gördü, kıskandı ve hepsi de kendilerini bıraktı. Bir dakika içinde çocuk bir yumurta kadar keldi ve yüzündeki şaşkınlık kötü bir şaka gibi görünüyordu.

Birçok gözyaşı ve öfke nöbetinden sonra, çocuk bütün bunların nasıl olduğunu düşündü ve kıskançlığından kaynaklanan doğal bir sonuç olduğunu anladı. O andan itibaren, başkalarının sahip olduklarına kafayı takmadan, sahip olduklarından zevk almaya çalışmaya karar verdi. Bunu uygulamaya koymaya, pürüzsüz, parlak, tüysüz kafasından en iyi şekilde yararlanarak başladı.

Onu kendi özel tuvaline dönüştürdü. O günden sonra kel kafasına güzel, renkli sahneler çizmeye başladı. İnsanlar bunlardan o kadar çok zevk aldılar ki, çocuk sonunda dünyanın en iyilerinden biri ve dünyanın en özgün sanatçılarından biri haline geldi.

FAKİRLİK BİTTİ

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir