Pizza Pelerinli Prens, Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde uzak diyarların birinde bolluk ve bereket içinde yaşayan
kocaman bir krallık varmış.

Güzeller güzeli Ada Kız’ın yolu bir gün bu krallığa düşmüş. Bu krallığa Pizza Pelerinli Prensin Krallığı deniyormuş. Böyle denmesinin sebebi ise sayısı belli olmayacak kadar çok ve birbirinden lezzetli pizzaların bu krallıkta yapılmasıymış.

Prens ve krallıktaki herkes pizzayı çok severmiş. Sadece pizza değil, sarayda her şeyden bol miktarda varmış; içecekler, giysiler, daha neler, neler… Ama Prens yine de mutlu değilmiş; her şeyin o kadar çok fazlasına sahipmiş ki büyük kısmı çöpe atılıyormuş.

Ada Kız, Prens’in bu üzüntüsüne bir çare bulabilmek için düşünmüş, düşünmüş… ve aklına parlak bir fikir gelmiş. Krallığında fazla olan tüm bu şeyleri ihtiyacı olan diğer krallıklarla paylaşırsa yiyecekler ve giyeceklerin artık çöpe atılmayacağını hem de böylece diğer krallıkları da mutlu edeceğini söylemiş Prens’e. Bu fikir Pizza Pelerinli Prens’in çok hoşuna gitmiş.

Fazla olan her ne varsa listesi yapılmış ve hemen ardından diğer krallıklara ulaştırılmış. Pizza Pelerinli Prens’ten gelen bu ikramları ve kıyafetleri görenler hem çok sevinmişler, hem de paylaştıkça mutluluklarının ne kadar da  artabileceğini herkese göstermişler.

O günden sonra krallıkta hiçbir şey israf edilmemiş ve herkes mutlu mesut yaşamlarını sürdürmüşler. Prens, Ada Kız’dan İyilik Prensesi olarak krallığında kalmasını istemiş. Pizza Pelerinli Prens de adını İyilik Prensi olarak değiştirmiş.

Aslı Özkan

MAVİ VE UZAY GEMİSİ

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir