Bir zamanlar, tüm hayvanların birlikte mutlu bir şekilde yaşadığı bir orman varmış. Bir gün bir aile piknik yapmak için bu ormana gitmiş ve küçük bir çocuk orada çoraplarını unutmuş. Aile gittikten kısa bir süre sonra bir rakun gelip, bu çorapları bulmuş ve denemeye karar vermiş. Çoraplar rakuna Çok yakışmış ve onları çok sevmiş bir daha çıkarmamış. Günlerini yeni çoraplarıyla ormanda dolaşarak geçiriyormuş.

Bütün hayvanlar rakunun yeni görünümünden bahsetti ve bazıları onun bu kadar çok ilgi görmesini biraz kıskandı. Çok geçmeden o ormanda gömlekli sincaplar, çizmeli tavşanlar, şapkalı köstebekler ve hatta külotlu bir kuş belirmeye başladı!

Orman doktoru Doktor Ayı başını sallayarak insanlara şunları söylerdi:

-“Bu iyi olamaz. Hayvanlar kıyafet giymez, bizim onlara ihtiyacımız yok. ”

Ama kimse onu dinlemedi, sadece eski kafalı olduğunu ve son trendlerden habersiz olduğunu söylediler.

Ancak, moda ateşinin ilk sonuçlarının etkisini göstermeye başlaması çok uzun sürmedi. Sincap birkaç kez gömleğini ağaç kabuğuna taktı, onu sıçramanın ortasında durdurdu ve büyük bir yükseklikten yere düşmesine neden oldu. Köstebek, önce şapkasını çıkarmadan deliğine girmeye çalıştı. Bütün gün o deliğe sıkışmıştı. Kuşlardan biri, giydiği giysilere bulaştı ve dikenlerle dolu olarak, bazı devedikenlerinin üzerine zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı. Rakun bile parlak renkli çorapları sayesinde nehir kayalarından birinden kaydı ve neredeyse boğuldu.

Yaralılar doktor ayıyı görmeye geldiklerinde, hepsine aynı reçeteyi verdi:
-“Git de şu kıyafetlerden kurtul çünkü bir gün seni öldürecekler.”

Doktorun tavsiyesini dinleyenlerin kaza geçirmesi durdu. Ve hayvanlar giysiye hiç ihtiyaçları olmadığını anladılar. Onları takmaya başlamak akıllıca değildi ve başkalarını kıskandırmak ve dikkat çekmek için böyle şeyler yapmanın kimseye faydası olmayacağını anlamışlardı.

BEYAZ GÜL

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir