Genç bir kraliçeye büyük bir büyücüden özel bir hediye geldi. Cömertlik ruhunun olduğu bir yerde her açıldığında tüm krallığa mutluluk getirecek sihirli bir sandıktı bu hediye.

Kraliçe, en cömert insanları arayarak krallığının her yerini dolaştı. Hepsini topladıktan sonra sihirli sandığı açtı. Ancak, hiçbir şey olmadı.

Ta ki bir gün şatosuna dönen Kraliçe zavallı küçük bir çocuğun yalvardığını görünceye kadar öyleydi. Kraliçe çocuğa biraz para vermek istedi ama yanında hiç yoktu. Oğlan ona sahip olduğu eski sandığı ona verip veremeyeceğini sordu, böylece kasabada biraz paraya satabilirdi. İlk başta Kraliçe tereddüt etti, çünkü ona sandığın sihirli olduğu söylenmişti. Ama çocuğun ne kadar fakir olduğunu görünce, ona verdi. Çocuk sandığı aldı ve açtı.

Hemen, insanın hayal edebileceği en harika şeyler, şarkının sesiyle birlikte göğüsten uçmaya başladı: “Neden başkalarında arıyorsunuz? İyilik her zaman kendinde başlar”, şarkı devam etti.

Kraliçe, sihirli sandığın tüm harikalarından zevk almanın yanı sıra, erdem konusunda bir örnek oluşturmayı öğrendi ve o krallık üzerinde hüküm süren en iyi Kraliçe oldu.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir