Biz kimiz?

Çocuklarımıza akşamları masal veya hikaye okurken yeri geldi kendimiz uydurup çocuklarımıza anlattık.

Anlattığımız hikayeler değerler eğitimine yönelik tabi.

Çocuğumuza erdemli davranışlar kazandırmayı hedefleyerek hikayeler oluşturduk.

Çocuklarımızın bizim o anda uydurup anlattığımız hikayeleri daha çok beğendiğini fark ettik.

Sonra aklımıza çocuklara yönelik bir hikaye sitesi oluşturma fikri geldi.

Neden olmasın dedik ve bismillah deyip 2016 yılının aralık ayında yazmaya başladık.

Önce kendi yazdığımız hikaye ve masalları paylaşmaya başladık.

Hikaye ve masalları yazarken çocuklarımıza olumlu davranışlar kazandırmayı hedefliyor; milli ve manevi bir değerlere temas etmeye çalışıyoruz.

Okuduğunuz hikayelerde de görmüşsünüzdür zaten.

Daha sonra dergilerden, kitaplardan beğendiğimiz,  faydalı, çocuklarımıza iyiyi, güzeli, doğruyu anlatan anlamlı hikayeleri de kaynak göstererek yayınlama başladık ve böyle bir site oluştu.

Hikayeleri masalları okurken, kültürümüze ait Efsane ve destanları da çocuklarınıza okumanızı önemle rica ederiz, destan ve efsaneler her ne kadar biz büyükler için çok anlamlı gelmese de gelişmekte olan çocuklar için hayatta hiç bir şey imkansız değildir, istersen yapabilirsin ve kendine inanmalısın öğretilerini kişiliklerine işleyecektir.

Yüz yıllar boyunca bu öğretiler ile küçücük ömürlerimiz de bir çok işi başarmış ve yüce yaratıcıya asırlarca hizmet etmiş anlayışa sahip olan milli ve kültürel yetkinliklerimizi siz değerli okuyucularımız ve çocuklarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

İleriye dönük projelerimiz arasında yazdığımız hikayeleri seslendirme, kitaplaştırma ve çizgi filme dönüştürme düşüncelerimiz var.

Siz de özellikle çocuklara yönelik hikaye ve masal yazıyorsanız, sadece çocuklar için değil her yaş grubuna hitap ettiğimiz için “değerlerimize yönelik” “anlamlı” ve “özgün” hikayeleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Seve seve yayınlarız.

Yazılarını bizimle paylaşmak için; hikayevakti.com@gmail.com