HAKKIMIZDA

Biz kimiz?

Çocukluktan beri iki samimi arkadaşız. Yıllar geçti, hayata atıldık, meslek sahibi olduk, çoluk çocuğa karıştık fakat birbirimizden kopmadık. Rabbim dostluğumuzu daim eylesin.

Çocuklarımıza akşamları masal veya hikaye okurken yeri geldi kendimiz uydurup çocuklarımıza anlattık. Anlattığımız hikayeler değerler eğitimine yönelik tabi. Çocuğumuza erdemli davranışlar kazandırmayı hedefleyerek hikayeler oluşturduk. Çocuklarımızın bizim o anda uydurup anlattığımız hikayeleri daha çok beğendiğini fark ettik. Sonra aklımıza çocuklara yönelik bir hikaye sitesi oluşturma fikri geldi. Neden olmasın dedik ve bismillah deyip 2016 yılının aralık ayında yazmaya başladık.

Önce kendi yazdığımız hikaye ve masalları paylaşmaya başladık. Hikaye ve masalları yazarken çocuklarımıza olumlu davranışlar kazandırmayı hedefliyor; milli ve manevi bir değerlere temas etmeye çalışıyoruz. Okuduğunuz hikayelerde de görmüşsünüzdür zaten. Daha sonra dergilerden, kitaplardan beğendiğimiz,  faydalı, çocuklarımıza iyiyi, güzeli, doğruyu anlatan anlamlı hikayeleri de kaynak göstererek yayınlama başladık ve böyle bir site oluştu.

İleriye dönük projelerimiz arasında yazdığımız hikayeleri seslendirme, kitaplaştırma ve çizgi filme dönüştürme düşüncelerimiz var.

Siz de özellikle çocuklara yönelik hikaye ve masal yazıyorsanız, sadece çocuklar için değil her yaş grubuna hitap ettiğimiz için “değerlerimize yönelik” “anlamlı” ve “özgün” hikayeleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Seve seve yayınlarız.