HAKKIMIZDA

Biz kimiz?

Çocukluktan beri iki samimi arkadaşız. Yıllar geçti, hayata atıldık, meslek sahibi olduk, çoluk çocuğa karıştık fakat birbirimizden kopmadık. Rabbim dostluğumuzu daim eylesin.

Çocuklarımıza akşamları masal veya hikaye okurken yeri geldi kendimiz uydurup çocuklarımıza anlattık. Anlattığımız hikayeler değerler eğitimine yönelik tabi. Çocuğumuza erdemli davranışlar kazandırmayı hedefleyerek hikayeler oluşturduk. Çocuklarımızın bizim o anda uydurup anlattığımız hikayeleri daha çok beğendiğini fark ettik. Sonra aklımıza çocuklara yönelik bir hikaye sitesi oluşturma fikri geldi. Neden olmasın dedik ve bismillah deyip 2016 yılının aralık ayında yazmaya başladık.

Sitemizdeki çoğu hikayeler bizzat yazdığımız tamamen özgün hikayelerdir. Hikaye ve masalları yazarken çocuklarımıza olumlu davranışlar kazandırmayı hedefliyor; milli ve manevi bir değerlere temas etmeye çalışıyoruz. Okuduğunuz hikayelerde de görmüşsünüzdür zaten. Dergilerden, ordan burdan beğendiğimiz değerler eğitimi hikayelerini de kaynak göstererek yayınlamaya çalışıyoruz. Yeter ki çocuklarımıza iyiyi, güzeli, doğruyu anlatan anlamlı hikayeler olsun.

İleriye dönük projelerimiz arasında paylaştığımız hikayeleri seslendirme ve çizgi filme dönüştürme düşüncemiz var. Sesi güzel, seslendirecek bir arkadaş bulabilirsek hemen başlayacağız ama şu an için beklemedeyiz. Seslendirme yeteneğiniz varsa bizimle iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.

Yazdığımız hikayeleri ilerde kitap haline getirmeyi, çocuk dergilerinde hikayeler yazmayı da hedefliyoruz. Hikayelerimiz beğenilirse tabi 🙂

Siz de özellikle çocuklara yönelik hikaye ve masal yazıyorsanız, sadece çocuklar için değil her yaş grubuna hitap ettiğimiz için “değerlerimize yönelik” “anlamlı” ve “özgün” hikayeleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Seve seve yayınlarız.