Bir Ay Işığı,Orman kurdu gecelerini aya karşı uluyarak geçirdi. Onunla, kaç yaşında olduğu, ne kadar yavaş hareket ettiği ve ne kadar az ışığı olduğuyla dalga geçiyordu. Aynı ormanda, uluma durduğunda, küçük kirpi ayı avutmak için dışarı çıkacaktı .

Bir gün hem kurt hem de kirpi evden çok uzaktaydılar ve büyük bir fırtınaya hazırlıksız yakalandılar. Fırtına dindiğinde, her iki hayvan da kayboldu. Ay çıkarken kurt her zamanki ulumasına başladı , kirpi ise kendini üzgün ve kaybolmaktan korkmuş hissediyordu.

Çok geçmeden kirpi bir sesin kendisini çağırdığını duydu ama etrafta kimseyi göremedi. Kirpinin sürekli yardımı ve tavsiyesi için o kadar minnettar olan aydı ki, evinin yolunu bulmasına yardım etmek istedi. Böylece ay, kirpiye nasıl güvenli bir şekilde geri dönebileceğini göstermek için tüm ışığını tek bir ışında topladı.

Kirpi erken saatlerde eve geldi , kurt ise karanlıkta kayboldu ve ölümüne korktu. Ancak o zaman aya karşı yaptığı tüm kabalıkların anlamsız ve acımasız olduğunu fark etti. Kurt, kötü tavrı için af dileyip bir daha kimseyi bu şekilde rahatsız etmeyeceğine söz verene kadar ay onun için parlamadı.

ALMDA BİR KONUK

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir