Hakkı, küçük yaşından itibaren her zaman bir astronot olacağını söylerdi. Ama ne kadar çalışırsa çalışsın, sınavlara girse de hiçbir zaman başarılı olamadı. En sonunda, astronot aday sınavlarına girmek için yaş sınırını aşacak kadar büyüdü. Hayalini asla gerçekleştiremeyecekti.

İnsanlar hakkının astronot olmak için harcadığı tüm zaman ve çabayı düşündü ve onun için üzüldüler. Hırsından vazgeçmesi gerektiği konusunda kendisine söylenenlere rağmen, Hakkı sanki gelecek ay sınavlara girecekmiş gibi eğitime ve çalışmaya devam etti.

Yaşı ne kadar ilerlese de bunu devam ettirdi ve çok yaşlı bir adamken çok önemli tıbbi deneyler yaptıklarını duydu. Bu deneyler için çok yaşlı bir astronota ihtiyaçları vardı. Artık bir bastonla yürüyen Hakkı, tüm dünyada roketle uçmak için eğitilmiş tek yaşlı adamdı. Böylece, hiç kimsenin beklemediği bir anda Hakkı kendini uzayda uçarken buldu, hepsi bilimin yardımıyla. Bu görevler sırasında edinilen bilgiler, yaşlı insanlar için en kötü hastalıklardan birinin iyileştirilmesine yardımcı oldu ve Hakkı bir kahraman olarak kutlandı.

Bastonlu ve dişsiz astronotun fotoğrafları tüm dünyaya yayıldı ve azimli olup vazgeçmemenin bir simgesi haline geldi. Bu ödül ilk başlarda beklediği biçimde olmasa bile, ısrarlı çabanın her zaman ödül getirdiğini gösterdi.

ÇİKOLATA YAĞDIRAN BULUT

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir